Urlop na nartach skiturowych

Jasiek
Luty21/ 2019

Zimowy urlop na nartach skiturowych – to po prostu brzmi świetnie. Warto wybrać się do takiej górskiej miejscowości, która oferuje nie tylko świetne stoki, ale też bardzo dobrze przygotowane trasy skiturowe. To właśnie na takich trasach można poczuć odrobinę samotności w górach, bardziej kontemplować górską przyrodę, a także zaznać odrobinę przygody.

Urlop na nartach skiturowych

Co takiego mają w sobie narty skiturowe, że coraz więcej osób decyduje się na uprawianie tego sportu? Z pewnością skitouring oferuje dużo większe urozmaicenie niż tradycyjne narciarstwo biegowe czy zjazdowe. Skitouring to bowiem połączenie tych dwóch rodzajów narciarstwa, a zatem trasy przygotowane są tak, że trochę pokonuje się biegają, podchodząc pod górę, a trochę zjeżdżają. Ogromna frajda wynika z tego, że zjazdy odbywają się najczęściej w dziwnych miejscach, w których nie ma po prostu tradycyjnych stoków. Dzięki temu można poczuć odrobinę przygody, wyzwania i czegoś kompletnie nowego.

Szkolenia skiturowe

Żeby wybrać się na narty skiturowe trzeba jednak opanować odpowiednie techniki jazdy oraz podchodzenia pod górę, oraz rzecz jasna zjazdu. Używa się bowiem do tego jednych nart, czyli właśnie nart skiturowych. Jakimi parametrami się one charakteryzują? Po pierwsze są znacznie lżejsze od tradycyjnych nart do zjeżdżalnia, bardzo często ważą niewiele ponad 1 kg. Dzięki temu wchodzenie pod górę nie jest trudne, bo narty nie są ciężkie. Aby ułatwić ten element skituru, na narty montuje się tak zwane foki, które zwiększają przyczepność podczas podchodzenia. Szkolenia skiturowe obejmują zatem między innymi umiejętność zakładania fok oraz ściągania ich. Przed zjazdem trzeba bowiem odmontować je z nart.

Frajda i zabawa czyli w skitouring dla każdego

Wyjazd na narty skiturowe może być doskonałą zimową przygodą i urozmaiceniem, jeżeli swój urlop spędza się w jakimś narciarskim ośrodku. To właśnie na skiturach można pobyć trochę w lesie, przymierzać trasy biegowe, a jeśli nadarzy się jakaś bezpieczna i dobra okazja do zjazdu w dół, to po prostu to spontanicznie zrobić. W górach jednak zawsze najważniejsze jest bezpieczeństwo. To o nim zawsze trzeba myśleć w pierwszej kolejności. Udział w szkoleniach skiturowych pozwala na poszerzenie wiedzy dotyczącej niebezpieczeństw, rozwinięcie umiejętności technicznych, a także nabycie podstawowych umiejętności poradzenia sobie w nieoczekiwanych bardzo trudnych sytuacjach w górach. Dzięki temu wyjście na narty skiturowe będzie po prostu bardziej bezpieczne.

Więcej informacji znajdziesz na stronie http://www.skiturowebeskidy.pl/.