Uniwersalizm stylu skandynawskiego

Jasiek
marzec27/ 2018

Skandynawski sposób budowania szczęścia, oparty m.in. na duńskim pojęciu hygge, w ostatnim czasie podbił cały świat. Dlaczego ten styl bycia okazał się tak inspirujący? Dlaczego cały świat oszalał na punkcie skandynawskiego wzornictwa, ale też na punkcie tegoż podejścia do życia? Może dlatego, że zawiera ono w sobie kojącą prostotę, której tak bardzo potrzebuje człowiek współczesny. Skandynawski styl bycia to siła elementarnych doświadczeń i kontrastów, jak zimny świat i przytulny dom, do którego wracamy, żeby ogrzać się przy kominku i napić gorącego kakao. Coś prostego i coś wspaniałego…

Styl skandynawski w kuchni, czyli urok mebli kuchennych

Kuchnia to przestrzeń, w której styl skandynawski spełnia się od podstaw. To tutaj bowiem w pełni jesteśmy sobą, gotując i jedząc posiłki z ukochanymi osobami. Kuchnia także poprzez swój wystrój może stanowić przykład prostoty i dyskretnego uroku, który sprzyja byciu szczęśliwym podczas robienia zwykłych-niezwykłych rzeczy. Białe lub subtelnie szare szafki kuchenne, z naturalnego drewna, to doskonały wybór do takiego przytulnego miejsca. Skandynawskie wzornictwo w kuchni sprawdzi się w stu procentach.

Styl skandynawski w gabinecie, czyli design biurek nowoczesnych

Meble inspirowane stylistyką Północy mogą pojawić się niemalże w każdym wnętrzu. Także tym biurowym. Przekonamy się o tym na stronie notodo.pl, gdzie prezentuje się m.in. wiele biurek nowoczesnych nawiązujących do skandynawskiego wzornictwa. Poddając klasykę interesującej metamorfozie. Świadczy o tym biurko z sekretarzykiem/nadstawką na blacie (wykonanym z płyty MDF polakierowanej na biało). Nogi tego skandynawskiego biurka nowoczesnego zrobiono z drewna dębowego. Jest ono nie tylko piękne, ale też łatwe w utrzymaniu w czystości.

Styl skandynawski w ogrodzie, czyli drewniane meble zewnętrzne

Drewniany dom w technologii szkieletowej to najpełniejsze nawiązanie do Skandynawii, z której coraz częściej przejmuje się technikę budowania. Taki budynek warto zaaranżować, decydując się na ogród w stylu Północy,  w którym najlepiej wyglądać będą proste meble drewniane.