Sypialnia w stylu skandynawskim

Jasiek
Listopad06/ 2019

Z zimnej Skandynawii nadciągnął do nas w ostatnich latach jeden z najpiękniejszych stylów wnętrzarskich, który można wykorzystać w wielu miejscach. Styl skandynawski w sypialni prezentuje się najlepiej tworząc bardzo ciepłe i klimatyczne pomieszczenie.

Styl skandynawski w sypialni – baza

W pierwszej kolejności do wyznaczenia takiego stylu w naszej sypialni będzie potrzebna nam baza. To od niej powinno zawsze rozpoczynać się urządzanie wszelkich pomieszczeń. W tym przypadku stawiamy na jasne kolory, jak biel, rozbielona szarość. Jest to najlepsze zestawienie, które powinno pojawić się na ścianach. Przy czym na podłogę warto wybrać jasne i naturalne drewno. Będzie to stanowiło wyraźny, ale bardzo ciekawy kontrast. Styl skandynawski w sypialni w jasnych kolorach świetnie będzie wpływał na nasz relaks i wyciszenie po ciężkim dniu. Nie zapominajmy również o tym, że jasne barwy optycznie powiększają pomieszczenie.

Jakie meble

Styl skandynawski w sypialni świetnie odnajduje się również w meblach prostych, bez zbędnych ozdób, które bez problemu znajdziemy na rynku. W pierwszej kolejności musimy zwrócić uwagę na łóżko. Rama powinna być wykonana w jasnych (najlepiej biały lub szary) kolorach z drewna lub z metalu. Materac powinien być dobrany indywidualnie. Można również pozwolić sobie na położenie materaca do spania na paletach, które będą zastępować z powodzeniem ramę łóżka. Palety zabezpieczone i pomalowane na odpowiedni kolor są bardzo modnym motywem, który wykorzystywany jest w sypialniach przez coraz większą ilość osób.

zobacz więcej …. zobacz więcej …. zobacz więcej ….