Stylowe meble – rattan do ogrodu

Jasiek
czerwiec22/ 2019

Architekci i miłośnicy odpoczynku w zaciszu ogrodu coraz bardziej doceniają meble i dodatki wykonane z naturalnych materiałów – kamienia, drewna, wikliny, bambusa… Dzisiaj weźmiemy pod lupę meble ogrodowe z rattanu, czyli pędów pozyskiwanych z egzotycznych palm rotangowych. Czy warto mieć je w swoim ogrodzie? Sprawdź!

Naturalne meble – rattan mile widziany w modnym ogrodzie

Czy można wyobrazić sobie lepsze towarzystwo dla intensywnej, żywej zieleni kwitnącej feerią barw niż lekkie meble wyplatane z naturalnego surowca? Meble z rattanu doskonale odnajdują się w ogrodzie, stanowiąc integralną część naturalnej kompozycji. W katalogach czołowych producentów nie brakuje ciekawych mebli, które łączą w sobie minimalistyczną, surową konstrukcję z naturalnością rattanu. Połączenie dwóch skrajności przynosi fenomenalne efekty! Lekkie, designerskie krzesła z plecionym siedziskiem i metalowymi nogami, zgrabne kanapy, jednoosobowe huśtawki i fotele świetnie się prezentują, a jednocześnie zapewniają maksymalny komfort wypoczynku. Rattanowe wyposażenie mile widziane będzie nie tylko na tarasie, ale również w modnych salonach czy sypialniach.

Wybieraj mądrze!

Ogród jest miejscem, w którym możemy być bliżej natury. Urządzając tę strefę, szczególnie warto zwracać uwagę na pochodzenie materiałów, z których zbudowane jest ogrodowe wyposażenie. Na polskim rynku z powodzeniem działają firmy zajmujące się produkcją wysokiej jakości mebli wyplatanych z surowca pozyskiwanego z ekologicznych plantacji działających w myśl idei zrównoważonego rozwoju. Co więcej, tego typu meble wykonywane są w całości ręcznie, dzięki czemu każdy z nich jest unikatowym produktem najwyższej jakości.

zobacz więcej …. zobacz więcej …. zobacz więcej ….