Przygotowanie do renowacji skóry samochodowej

Jasiek
Październik14/ 2017

Renowacja, naprawa i farbowanie skórzanej tapicerki samochodowej to nie zawsze trudne i skomplikowane czynności. Trzeba jednak wiedzieć, jak je wykonać. Warto w tym celu zastosować profesjonalne preparaty, takie jak farba do skóry samochodowej i odpowiedni środek czyszczący.

Oczyszczanie skóry samochodowej

Widoczne zabrudzenia najlepiej usunąć przy użyciu środka czyszczącego. Brud znajdujący się w licu można też wydobyć stosując szczoteczkę do czyszczenia skóry. Obszary przeznaczone do farbowania farbą do skóry samochodowej oraz renowacji, należy oczyścić np. benzyną. Dzięki temu preparaty będą miały zapewnioną lepszą przyczepność.

Środek czyszczący do skóry jest w stanie usunąć brud, ale nie usunie nanoszonych wcześniej wosków, olei i silikonów, które znajdują się w powszechnie dostępnych środkach do konserwacji. Obecność tych substancji może jednak sprawić, że farba do skóry samochodowej będzie miała mniejszą przyczepność i gorsze działanie.

Wygładzanie skóry samochodowej

W wyniku wytarcia na tapicerce mogą powstawać szorstkie miejsca. Należy je wygładzić przed nałożeniem farby do skóry samochodowej lub naprawą. W tym cel wykorzystać można pad szlifujący, wykonując całe zadanie ostrożnie. Nie wolno bowiem uszkodzić powierzchni skórzanych oraz nici, którymi jest ona zszywana.

Jeżeli stara farba do skóry samochodowej musi zostać usunięta, najlepiej zastosować rozpuszczalnik. Tego typu preparat jest w stanie wzruszyć po naniesieniu stare wykończenia farby do skóry samochodowej oraz poprawić przyczepność rozmaitych środków naprawczych do tapicerki.

Odświeżenie skóry samochodowej

Na niektórych obszarach skóry mogą występować starcia farby oraz liczne suche pęknięcia. W takim przypadku oryginalną farbę do skóry samochodowej należy odświeżyć przy pomocy farby tonującej. W miejscach, gdzie występują największe różnice kolorystyczne, warto nałożyć barwnik przy okazji podsuszając powierzchnię skóry suszarką.

Barwnik posiada środek wiążący, dzięki czemu może wykazać działanie wypełniające i uszkodzenia warstwy wierzchniej przestaną być widoczne. Przed przystąpieniem do dalszego intensywnego użytkowania, warto zastosować także utrwalacz do skór. Najlepiej zastosować go w obrębie siedzisk oraz drzwi. W ten sposób uniknąć można ścierania się tych obszarów w wyniku codziennej eksploatacji samochodu. Skórę samochodową należy pielęgnować w stosunkowo regularnych odstępach czasu.

Farbę do skóry samochodowej kupisz na Lakiery24.com

puneonlinemall.com redturtlemusic.com e-gardenmeble.pl