Organizacja wesela – jak zmniejszyć koszty?

Organizacja wesela – jak zmniejszyć koszty?
Jasiek
marzec23/ 2017

Wesele kojarzone jest z kilkoma rzeczami: zabawą do białego rana, tańcami, doskonałym jedzeniem… i olbrzymimi kosztami. Szczególnie to ostatnie jest często dyskutowane przez przyszłe pary młode oraz osoby, które wesela mają za sobą. Wiele osób jest zdania, że wesele jest obowiązkiem pary młodej względem rodziców, gości. Jeśli jednak nie chcemy wydawać majątku na to przyjęcie czy też wchodzić na nową drogę życia z długiem – warto zastanowić się nad możliwością oszczędności. Jakich?

Wesele poza miastem!

Podstawą w organizacji wesela jest znalezienie odpowiedniego miejsca. Zamiast szukać lokali w centrum miasta zastanówmy się nad restauracjami czy hotelami tuż przy granicy miasta. Zaletą będzie nie tylko niższa cena, ale nierzadko także wspaniałe otoczenie lasów, parku czy bliskość jeziora. Taka lokalizacja sprawi, że goście chętnie wyjdą na zewnątrz zaczerpnąć świeżego powietrza, przewietrzyć się.

W przypadku Warszawy znalezienie miejsca odległego od centrum w dobrej cenie także nie musi być trudne – warto sprawdzić ofertę Lord Hotel i tego, co oferuje swoim gościom – hotellord.pl/organizacja-wesela-warszawa.

Zaletą wesela w hotelu jest także możliwość wynajęcia określonej ilości pokojów dla gości przyjeżdzających do nas z daleka!

Co na stole?

Zazwyczaj managerowie Sali wspólnie z kucharzami oferują przyszłej parze młodej kilka zestawów menu, z których wybierają oni interesujące ich pozycje. Wybierajmy jedzenie z głową, zastanówmy się, co preferują nasi bliscy. W ofercie znajdziemy również słodkości – tu możemy zastanowić się, czy chcemy decydować się na gotowe produkty czy też zorganizować je we własnym zakresie. Podobnie ma się sprawa z tortem!

Dekoracje sali

Oszczędności możemy szukać również w dekorowaniu Sali – wiele par młodych wynajmuje do tego florystów, jednak może to zrobić także samodzielnie, z pomocą świadków czy dobrych znajomych.

 

zobacz więcej …. zobacz więcej …. zobacz więcej ….