Oderwać się czasami od rzeczywistości  – to konieczne

Jasiek
Marzec16/ 2018

Czasami albo zdecydowanie częściej każdemu przyda się ucieczka-wycieczka od tego, co dręczące, nużące, bezbarwne. Każdy niekiedy musi wyrwać się z tej rutyny, która odbiera całkowicie radość życia, która gasi resztki szczęścia. Rzeczywistość najczęściej nas nie rozpieszcza. Na co dzień stawia się przed nami kolejne zadania i wyzwania, w domu i w pracy. Głowa aż pęka od terminów i celów, którym trzeba sprostać. Żeby się od tego wszystkiego uwolnić choć na moment wiele osób ratuje się używkami. Tymczasem ten pozorny ratunek jest pułapką. Oderwać się od rzeczywistości można w całkiem inny sposób  – sprzyjający dbaniu o zdrowie i o kondycję psychiczną.

Dosłownie oderwać się od rzeczywistości w parku linowym

Zerkając na stronę parklinowyjachranka.pl, odkryjemy rewelacyjne miejsce zapomnienia o troskach i kłopotach. W parku linowym oderwanie się od rzeczywistości okazuje się prostsze, niż myśleliśmy. Pokonując trasę przeszkód umieszczonych na wysokości, odrywamy się od tego, co pozostało za nami. Nie myślimy wreszcie o stosie dokumentów leżących na naszym biurku w pracy, o kłopotach dziecka w szkole, o porannej kłótni z sąsiadką, o nieprzyjemnej podróży, o braku czasu. Wszystko to przez moment staje się nieważne, kiedy próbujemy poradzić sobie z przeszkodami, żeby ukończyć trasę parku linowego. Do takiego miejsca z całą pewnością warto zabrać partnera.

Atrakcje parku linowego to sposób na wzmocnienie więzi. Również tych familijnych, kiedy do parku zaprosimy też dzieci. Dla nich przygotowano specjalne trasy, dostosowane do wieku. Rodzina razem w plenerze, w ruchu –  w dzisiejszych czasach to nie zdarza się często, dlatego o takie wydarzenia warto zabiegać i warto je organizować.

Porządna dawka ruchu

Zamiast zjadać kolejną tabliczkę czekolady, której później będziemy gorzko żałować, gdy staniemy na wadze, lepiej wyruszyć w świat. Do parku, do lasu, na przejażdżkę rowerową, na długi spacer, do stadniny, w pobliskie góry lub nad jezioro. Najlepiej na taką ucieczkę-wycieczkę wybrać się z ukochaną osobą. Ruch na świeżym powietrzu, w malowniczym otoczeniu, oddali nas zdecydowanie od szarej rzeczywistości.