Noże kuchenne inspirowane nowoczesnymi trendami

Jasiek
kwiecień08/ 2020

Jak sprawić, aby nasza kuchnia była jeszcze bardziej funkcjonalna? Okazuje się, że wystarcza odpowiednio dobrane elementy: patelnie, garnki, noże. Szczególnie kupno tych ostatnich powinno być poprzedzone odpowiednim reaserchem – nowoczesne noże różnią się diametralnie od produktów, które mogliśmy dostać na polskim rynku 5-10 lat temu. Dlaczego?

Nóż kuchenny nowej generacji

Noże kuchenne są w kuchni niezbędne – zarówno do codziennego krojenia chleba, jak również do obierania i szatkowania warzyw, filetowania ryb, krojenia mięs czy serów. Ważne jest, aby nóż był nie tylko trwały, ale i wykonany z materiałów zabezpieczonych przed uszkodzeniami, aby dobrze leżał w dłoni. Noże kuchenne oferowane przez topowych producentów spełniają wszystkie te wymogi. Przede wszystkim uwagę zwraca samo ostrze – nowoczesne ostrza noży tworzone są ze stali nierdzewnej wzbogaconej o obecność pierwiastków: chromu, molibdenu, wanadu. Takie ostrze zabezpieczone jest przed kruszeniem, odkształcaniem, łamaniem.

Na uwagę zasługuje również rękojeść noża – jest ona zazwyczaj tworzona z materiałów antypoślizgowych, co poprawia bezpieczeństwo podczas krojenia. Istotne jest profilowanie noża – dzięki temu nóż wygodnie leży w dłoni, a my sami posługujemy się nim z większą pewnością.

Nowoczesne garnki i patelnie w kuchniach

Co zrobić, aby codzienne przygotowanie potraw było jeszcze wygodniejsze i prostsze? Z pewnością jedną ze sprawdzonych metod jest zastosowanie nowoczesnych garnków. Te proponowane przez najlepszych producentów tworzone są ze stali nierdzewnej 18/10, która zabezpieczona jest przed wilgocią, rdzą, odkształcaniem. Garnki posiadają wiele dodatkowych atrybutów: lejki, cedzaki, miarki wewnętrzne. Pokrywki tworzone są ze szkła hartowanego.

zobacz więcej …. zobacz więcej …. zobacz więcej ….