Nowoczesne kasy fiskalne dla sklepów internetowych

Jasiek
styczeń21/ 2018

Zarządzanie sklepem internetowym wymaga dziś nie tylko prowadzenia skutecznych działań e-marketingowych czy posiadania dobrze zoptymalizowanej strony z ofertą firmy. W tego typu biznesie często niezbędna okazuje się też technologia sprzedaży, która zapewni wsparcie w codziennym realizowaniu zleceń. A jednym z takich urządzeń na pewno będzie nowoczesna kasa fiskalna.

Urządzenia służące do rejestrowania obrotu stanowią dziś standardowe wyposażenie wielu sklepów internetowych. I co najważniejsze, kasy wdrażane w takich działalnościach pozwalają nie tylko na wystawianie paragonów fiskalnych. Ich obecność usprawnia też zarządzanie asortymentem firmy. Ponadto, bardziej funkcjonalne modele zapewniają wygodniejsze dopełnienie formalności, np. przechowywanie kopii paragonów w formie elektronicznej. A niedługo zmiany w przepisach doprowadzą do tego, że na rynek trafią nowe technologie. Za sprawą kasy fiskalnej, która będzie działała w trybie online, przedsiębiorcy zyskają m.in. możliwość wystawiania e-paragonów.

 

Wdrożenie kasy w sklepie online

Trudno wyobrazić sobie urządzenie rejestrujące do sklepu internetowego, które nie zaoferowałoby płynnej współpracy z firmowym komputerem. Tylko wtedy kasa fiskalna faktycznie okaże się wsparciem w zarządzaniu asortymentem oraz codziennym prowadzeniu sprzedaży – także tej online. Inna sprawa, że wiele produkowanych obecnie modeli posiada różnorodne interfejsy komunikacyjne, np. porty RS-232, złącza USB czy nawet wejścia Ethernet. Dzięki temu użytkownik może zdecydować, przy użyciu którego standardu dojdzie do połączenia kasy z komputerem.

Co jeszcze jest istotne przy wdrażaniu urządzenia rejestrującego w takiej działalności? Kasy fiskalne do sklepów internetowych na pewno muszą posiadać odpowiednie bazy towarowe. W tym przypadku chodzi głównie o to, aby liczba programowalnych PLU odpowiadała wielkości asortymentu. Chociaż niekiedy warto do tego podejść z myślą o rozwoju przedsiębiorstwa. Jeżeli oferta sklepu online stale się zwiększa, niezbędne może się okazać zainstalowanie kasy z większą liczbą pozycji towarowych. Takie urządzenie zagwarantuje później bezproblemowe skonfigurowanie dodatkowych produktów.

 

Dodatkowe funkcje nowych urządzeń

Właściciele sklepów internetowych mogą oczekiwać tego, że kasy fiskalne, które pojawią się na rynku już w tym roku, zaoferują kilka dodatkowych funkcjonalności. Mowa oczywiście o urządzeniach rejestrujących online. Modele tego typu będą nie tylko stale współpracować z Centralnym Repozytorium Kas, a więc system nadzorowanym przez Ministerstwo Finansów, ale także zagwarantują zrealizowanie paragonu w formie elektronicznej. Przedsiębiorcy oczywiście nadal będą musieli wystawiać na swoich urządzeniach online papierowe dowody sprzedaży. Nowe kasy pozwolą jednak na sprawne przesyłanie tych paragonów klientom, np. na ich adresy e-mail.

Ponadto, producenci omawianych urządzeń zyskają szansę na tworzenie aktualizacji oprogramowania w wybranych modelach. Kiedy zaś nowa wersja programu pracy zostanie zatwierdzona przez Główny Urząd Miar, kasa online będzie mogła ją pobrać. Dzięki temu użytkownicy mają zyskać dostęp do kolejnych funkcjonalności. Aktualizacje oprogramowania pozwolą też na wyeliminowanie ewentualnych błędów.

Dużo informacji na temat nowych urządzeń rejestrujących można znaleźć na stronie kasyfiskalne2018.pl. Znajdują się tam teksty dotyczące modeli online oraz zmian w polskim systemie fiskalizacji.

zobacz więcej …. zobacz więcej …. zobacz więcej ….