Moda na ekologiczny styl czyli dlaczego wybieramy rowery miejskie

Moda na ekologiczny styl czyli dlaczego wybieramy rowery miejskie
Jasiek
marzec24/ 2017

Rowery miejskie od kilku lat są coraz częściej spotykanym środkiem lokomocji w większości miast polskich. Do niedawna na taki środek transportu decydowały się głównie osoby, które nie posiadały własnego samochodu. Od kilku lat trend się jednak nieco zmienił i w trosce o własne zdrowie, ale również o środowisko, część mieszkańców większych miast wybiera podróż rowerem miejskim.

Jaki rower do jazdy po mieście

Głównym czynnikiem, przemawiającym za wygodą jazdy rowerem miejskim w dużych miastach, jest możliwość unikania korków. Jazda po specjalnie wydzielonych pasach dla rowerów lub po ścieżkach rowerowych przyspiesza podróż po mieście. Korzystając z takich rozwiązań rowerzyści nie stoją w korkach i mogą dość sprawnie poruszać się po mieście. Dostępność ścieżek rowerowych jest z pewnością ważna, jednak bardzo istotnym czynnikiem, który wpływa na chęć podróżowania rowerem po mieście, jest również dostępność rowerów miejskich. Najczęściej rowery miejskie są udostępniane w dużych miastach w ramach sieci rowerów miejskich, równie często sami mieszkańcy decydują się na zakup rowerów, które umożliwiają wygodną jazdę po mieście. Wysoka kierownica i wygodne siodełko, które zapewniają jazdę w pozycji siedzącej z wyprostowanym kręgosłupem, z pewnością mają wpływ na wybór rowerów miejskich.

W co warto wyposażyć rower miejski

Przy wyborze roweru miejskiego należy pamiętać o wielkości kół i szerokości opon. Do jazdy miejskiej wskazane są duże koła o średnicy około 26 cali, same opony mogą być dość wąskie. W odróżnieniu od rowerów do jazdy wyczynowej w rowerze miejskim ważne są dodatkowe rozwiązania, które zwiększą bezpieczeństwo rowerzystów. Przy jeździe miejskiej wskazane jest posiadanie dodatkowego dzwonka oraz odblasków i świateł, które pozwolą na zauważenie rowerzysty przez innych uczestników ruchu. Odblaski na rowerze mogą być umieszczone w różnych miejscach, także na samych kołach, jednak oprócz nich warto zainwestować także w kamizelkę odblaskową, która umożliwi zauważenie rowerzysty przy ograniczonej widoczności. Przy częstych podróżach po mieście przydają się również wieszane koszyki, w których można przewozić zakupy czy różne drobne przedmioty.

Dużą popularnością cieszą się w Polsce rowery miejskie firmy http://agasport.com.pl/miejskie-cat-43 w stylu vintage, stylizowane na tradycyjne rowery holenderskie. które zapewniają kierującemu zachowanie optymalnej sylwetki w czasie jazdy. Ten rodzaj rowerów sprawdzi się także jako rower do okazjonalnych wycieczek poza miasto ze względu na rodzaj konstrukcji oraz dodatkowe wyposażenie w postaci błotników czy osłon na łańcuch i cały mechanizm korbowy.

zobacz więcej …. zobacz więcej …. zobacz więcej ….