Mity na temat zamienników tuszy

Jasiek
kwiecień02/ 2019

Mity w internecie to dzisiaj bardzo powszechne zjawisko. Każdy bowiem w zasadzie może napisać jakąkolwiek informację, a co więcej taka informacja nie musi być podparta żadnymi dowodami. Oprócz tego każdy może taką informację dowolnie edytować. W ten sposób powstają właśnie mity. Poniżej postaramy się obalić te najpoważniejsze mity dotyczące zamienników tuszy.

1) Tusze zamienniki charakteryzują się dużo niższą jakością

Pokutującym mitem jest to, że tusze zamienniki mają zdecydowanie niższą jakość niż oryginalne tusze. Oczywiście generalnie tak nie jest. Prawdą natomiast jest kilka innych spraw. Przede wszystkim rzeczywiście tusze zamienne nie są tak dobrze przebadane jak oryginały. W razie czego zatem nie możemy się powołać na to, że producent obiecał, bo nie obiecał, ponieważ nie zbadał.

Ponadto nie zawsze zamienniki tuszy radzą sobie dobrze z odwzorowaniem drobnych detali, drukiem fotografii i wielu innych bardzo szczegółowych spraw. Z tego powodu, oraz z powodu ich nieprzewidywalności, do bardzo wyjątkowych zadań przeznaczane są raczej oryginały. Niemniej jednak wracając do meritum, przy zwykłym codziennym druku w zasadzie nie widać różnicy.

2) Zamienniki tuszy niszczą szybciej sprzęt

Następnym mitem jest to, że zamienniki się zupełnie nie opłacają, ponieważ co z tego, że są tańsze, jak niestety psują sprzęt. To jest sprawa wielce dyskusyjna. Przede wszystkim bowiem część osób naprawiających sprzęt zgłasza rzeczywiście szybsze zużywanie się sprzętu przy stosowaniu zamienników, inni zaś zdecydowanie temu zaprzeczają. Dowodów oczywiście nie ma.

Podsumowując przyjęło się, aby stosować oryginalne tusze w momencie, w którym sprzęt jest całkowicie nowy i nie chcemy, aby coś się zepsuło. Oprócz tego jednak tusze zamienniki raczej nie psują żadnego sprzętu.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na tusze zamienniki – print24.com.pl

3) Wydajność tuszy zamiennych jest zdecydowanie niższa

Ostatnim dość poważnym, pokutującym mitem jest to, że rzekomo tusze zamienniki są znacznie mniej wydajne, ponieważ coś jest w nich rozrzedzane… Oczywiście jest to nieprawda.

Tu akurat liczne badania wskazują niezbicie na to, że tusze zamienniki charakteryzują się taką samą wydajnością jak oryginalne tusze. Oznacza to ni mniej ni więcej niż to, że stosując oryginalny tusz wcale nie zadrukujemy więcej kartek niż stosując zamiennik.

Podsumowując – jak o każdym tańszym przedmiocie, także i o tuszach zamiennikach funkcjonuje naprawdę sporo mitów. Nie należy jednak dawać im wiary, lecz kierować się faktami i informacjami potwierdzonymi przez prawdziwych specjalistów.

zobacz więcej …. zobacz więcej …. zobacz więcej ….