Materac lateksowy – informacje na jego temat, które mogą ułatwić wybór

Jasiek
czerwiec20/ 2019

Wygodny materac jest podstawą do tego, aby wygodnie i dobrze spać. Chcesz pożegnać się z bólem pleców, szyi i głowy zaraz po przebudzeniu? To koniecznie zmień materac i przekonasz się, jaka to jest różnica! Poniżej przedstawiony został jeden z rodzajów materacy – materac lateksowy. Może informacje na jego temat wpłyną na Wasz wybór.

 

W jaki sposób powstaje materac lateksowy?

 

Materac lateksowy można pozyskać i w sposób naturalny i w sposób syntetyczny, więc można powiedzieć, że jest to bardzo uniwersalny materac – i dla fanów czegoś naturalnego i dla osób, które nie chcą korzystać z naturalnych rozwiązań.

 

Materac lateksowy i jego rodzaje

 

Warto też zaznaczyć to, że lateks w takich materacach występuje w różnych ilościach i warstwach i wyróżnia się następujące rodzaje materacy lateksowych:

 

– materace z dwoma warstwami pianki lateksowej

– materace z jedną warstwą pianki lateksowej

– materace z jedną warstwą pianki lateksowej i sprężynami

– materace, w których jeden z komponentów jest pokryty warstwą lateksową

 

To takich kilka podstawowych wersji. Każda z nich może zostać dowolnie zmodernizowana przez danych producentów, dlatego warto przeglądać różne oferty.

 

Właściwości antyalergiczne

 

Lateks charakteryzuje się tym, że posiada właściwości antyalergiczne, ponieważ jest odporny na różne mikroorganizmy i hamuje ich rozwój. Dzięki czemu w materacu nie rozwijają się roztocza, grzyby i bakterie. Powierzchni lateksu również bardzo dobrze przepuszcza powietrze.

 

 

 

zobacz więcej …. zobacz więcej …. zobacz więcej ….