Kuchnia dla rodziny

Jasiek
sierpień20/ 2019

Kuchnie w blokach zazwyczaj mają niewielki metraż, ale w domu jednorodzinnym nie zawsze również da się zaaranżować tak dużą kuchnię, by swobodnie mogło z niej korzystać wiele osób. O czym pomyśleć kupując kuchnie na zamówienie z Warszawy, jeżeli ma się dużą rodzinę zaś ograniczone miejsce?

Kuchnie na zamówienie Warszawa – jak wykorzystać każdą przestrzeń?

Dużym atutem wyboru kuchni na zamówienie jest możliwość skorzystania z pomocy stolarza przy jej zaprojektowaniu. Może to być nawet alternatywa dla usługi projektanta, zaś zazwyczaj u stolarza jest ona gratisowa. To dobry pomysł ponieważ specjalista od mebli ma duże doświadczenie w aranżowaniu różnych przestrzeni, także tych niezbyt dużych. Może pomóc szczególnie w aspektach praktycznych.

Przykładem takiego dobrego wykorzystania przestrzeni może być zabudowanie szafek aż pod sam sufit. Wtedy na samej górze można przechowywać zwłaszcza sprzęty, których używa się rzadziej lub dodatkowe zapasy jedzenia. Jeżeli zaś budżet jest mniejszy, zamiast górnych szafek warto wziąć po uwagę półki.

Co we wnętrzu szafek?

Wysokie szafki mogą mieć kilka pojemnych półek, co jest zdecydowanym atutem przy dużej rodzinie, ponieważ zazwyczaj zakupy spożywcze są w niej również duże. Dla dzieci i osób starszych najwygodniejsze będą łatwo wysuwane, pojemne szuflady, w których można trzymać to, co potrzebne codziennie, na przykład talerze.

Pojemne są także wysuwane kosze cargo, które sprawdzają się w wąskich czy narożnych szafkach. Można w nich poukładać wiele przedmiotów, ale także sporo jedzenia. Zamiast jednej szafki najlepiej jest przewidzieć także miejsce na zmywarkę. Kuchnie na zamówienie z Warszawy dla dużej rodziny powinny być także wykonane z trwałych materiałów, ponieważ są intensywnie eksploatowane.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z http://bbmeble.pl – kuchnie na zamówienie Warszawa

Kuchnie na zamówienie Warszawa- co oprócz zabudowy?

Być może uda się w kuchni wyodrębnić także niewielki kącik na stół jadalniany. Cała rodzina dzięki temu będzie się mogła spotkać na posiłku przynajmniej raz dziennie. Zamiast krzeseł praktyczne mogą się okazać ławki z dodatkowym miejscem do przechowywania pod siedzeniem.

Duża rodzina to także sporo bałaganu na co dzień. Podłoga w kuchni musi być więc łatwa do zmycia. Dobrze sprawdzi się niedrogi ale trwały gres, na przykład w modnym obecnie szarym odcieniu. W tańszej wersji może być to linoleum w modnym wzorze.

zobacz więcej …. zobacz więcej …. zobacz więcej ….