Kindergeld –  kto ma do niego prawa?

Jasiek
Czerwiec27/ 2019

Może warto ogólnie zacząć od tego, czym jest Kindergeld. W skrócie można po prostu powiedzieć, że jest to zasiłek rodzinny w Niemczech wypłacany co miesiąc i obowiązuje wtedy, kiedy wychowuje się dziecko lub dzieci poniżej 18 roku życia.

 

Czy Polacy mają prawo do Kindergeld?

 

Oczywiście, że takie prawo dla polskich obywateli istnieje, ale warunkiem koniecznym jest legalne zatrudnienie w Niemczech na odpowiednich warunkach i wychowywanie dziecka w tym kraju. Jest to bardzo dobra pomoc finansowa, którą można przeznaczyć  na potrzebne rzeczy dla dziecka i na jego naukę. Skoro jest możliwość pobierana zasiłku, to jak najbardziej można z niego korzystać.

 

Działalność gospodarcza a zasiłek rodzinny

 

Oczywiście Kindergeld będzie obowiązywał również wtedy, kiedy w Niemczech prowadzi się własną działalność. Nic tutaj w tym wypadku się nie zmienia. Trzeba tylko po prostu do niemieckiego urzędu dostarczyć nieco inne dokumenty, które potwierdzają prowadzenie własnej działalność.

 

Głośne informacje o wyłudzeniach Kindergeld

 

Całkiem niedawno było bardzo głośno na temat przeróżnych oszustw i przyznanych kar za wyłudzanie Kindergeld przez obcokrajowców. Niestety takie rzeczy mogą się dziać, ale nie warto przedstawiać fałszywych informacji, ponieważ można sobie tylko zaskoczyć. Warto szanować kraj, w którym się żyje, jego prawa i korzystać uczciwie, że wszystkich dodatkowych funduszy i świadczeń, które oferuje dane państwo. Poza tym fałszywe informacje zostaną przez urząd bardzo szybko wykryte.

 

 

http://my-place.pl http://memoriasdovicedo.org/technorattanowe-fotele-na-taras/ http://baoqieateri.com