Jaka donica tarasowa pasować będzie do mebli ogrodowych?

Jasiek
kwiecień23/ 2019

Uzupełnienie tarasu kwiatami to doskonały pomysł – dzięki otoczeniu zieleni znacznie szybciej będziemy regenerować nasze siły i z przyjemnością spędzać będziemy czas w przydomowej strefie relaksu. Jakie rośliny wybierać? Jak je eksponować? Jak dopasować donice do mebli ogrodowych?

Klasyczne meble rattanowe i donice rattanowe

Piękne meble rattanowe to dzisiaj najwspanialsza ozdoba tarasu czy ogrodu – nie ma co do tego wątpliwości. Klasyczny rattan w nowoczesnej odsłonie przybiera formę designerskich krzeseł i foteli. Jak uzupełnić taras wypełniony rattanowymi meblami?

Bez trudu u topowych producentów znajdziemy donice tarasowe wykonane z rattanu. Dodatkowym ułatwieniem jest fakt, że takie donice dostępne są w różnorodnych kolorach. Decydując się na donice z tego wyjątkowego tworzywa nie musimy martwić się o ich trwałość – rattan zabezpieczony jest przed wilgocią czy promieniami UV. W klasycznych rattanowych donicach umieszczajmy rośliny o dużych liściach, np. sadzonki bananowca, filodendrony.

Nowoczesne meble ogrodowe – jak je dopełnić?

Lekkie meble aluminiowe to interesująca propozycja dla osób ceniących minimalizm i prostotę. Nawet na tarasach wypełnionych takimi meblami warto jednak ustawić kilka donic z kwiatami. W designerskim otoczeniu aluminium najlepiej sprawdzą się donice ogrodowe z cementu, dostępne w różnych kolorach. Donica tarasowa wykonana z cementu jest wysoce odporna na zmienne warunki atmosferyczne, wilgoć, promieniowanie UV – może być więc stosowana zarówno na tarasach, w ogrodach, jak i w domach. W cementowych donicach wspaniale prezentować się będą rośliny płożące, np. nasturcja.

Urokliwe meble technorattanowe

Dopełnieniem mebli technorattanowych na tarasie z pewnością staną się donice technorattanowe. W ich wnętrzu umieśćmy kwitnącą lawendę lub bratki.

 

 

zobacz więcej …. zobacz więcej …. zobacz więcej ….