Jak zaaranżować piękny taras?

Jak zaaranżować piękny taras?Jak zaaranżować piękny taras?
Jasiek
sierpień08/ 2018

Gdzie najbardziej lubimy spędzać ciepłe, letnie popołudnia? Oczywiście w ogrodzie! Pomysłowo urządzony taras może stać się Twoim własnym, ustronnym centrum relaksu. Czym kierować się, aranżują swój zielony zakątek? Sprawdź nasze rady!

Piękny taras zgodny z trendami

Nowoczesne tarasy są obecnie integralną częścią domu. Elegancki, piękny taras staje się przedłużeniem salonu. Ważne jest, aby zewnętrzna i wewnętrzna strefa współgrały ze sobą pod kątem stylistycznym. W nowoczesnym ogrodzie nie ma miejsca na nieprzemyślane rozwiązania. W propozycjach architektów rządzą symetria, elegancja i uporządkowane układy.

Meble z technorattanu – modnie, trwale, bezproblemowo!

Wyposażenie ogrodowe codziennie ma kontakt z czynnikami, które negatywnie wpływają na jego kondycję. Aby mieć pewność, że promieniowanie UV, skrajne temperatury oraz wilgoć nie naruszą nowego kompletu, warto wybrać zestaw zbudowany z materiałów o wysokim stopniu odporności na czynniki zewnętrzne. Jakie meble cieszą się obecnie największą popularnością? Bez wątpienia meble z technorattanu.

Starannie wykonane, wyplatane meble skradły serca miłośników wylegiwania się na słońcu już kilka sezonów temu. I nic w tym dziwnego! Designerskie, lekkie meble za nic mają sobie działanie czynników zewnętrznych, nie wymagają stosowania starannej pielęgnacji. Co ważne, komplety z technorattanu mogą spędzić na zewnątrz całą zimę!

Taras na każdą pogodę

Jesienna słota zazwyczaj oznacza jedno – koniec sezonu na odpoczywanie w ogrodzie. Czy wraz z ochłodzeniem aury musisz rezygnować z tego, co najbardziej lubisz? Oczywiście, że nie! Producenci wysokiej klasy wyposażenia ogrodowego znaleźli sposób na to, aby przedłużyć lato.

Nowoczesne pergole z rozsuwanym dachem biją w ostatnim czasie rekordy popularności. Designerskie, imponujące konstrukcje ze szklanymi panelami po bokach są funkcjonalnym dodatkiem niezależnie od pory roku: latem zapewniają kojący cień i chronią przed promieniowaniem UV, a jesienią izolują od wiatru. W dobrych sklepach znajdziesz pergole o konstrukcji modułowej, która umożliwia zadaszenie nawet bardzo rozległych przestrzeni.

Kolejnym elementem, który ociepli atmosferę w jesienne wieczory, jest promiennik podczerwieni. Niewielkie urządzenie przypominające lampę nie tylko pięknie rozświetla przestrzeń po zmroku, ale również generuje ciepło zbliżone do tego, jakie dają promienie słoneczne.

zobacz więcej …. zobacz więcej …. zobacz więcej ….