Jak wyglądają skoki tandemowe?

Jasiek
Czerwiec05/ 2019

Skoki tandemowe to nic innego, jak tradycyjny skok ze spadochronem, ale z doświadczonym instruktorem, który zrobi wszystko za nas.
Jeśli lubisz mocne wrażenia i sporty ekstremalne, to idealny pomysł dla Ciebie. Adrenalina i widoki, jakie przeżyjemy w tym kilkuminutowym locie pozostaną w pamięci na bardzo długo.

Na czym polegają skoki tandemowe?

Zacznijmy od tego, że na taki skok może zdecydować się każdy, bez doświadczenia, specjalnej szkoły, czy kursu. Potrzebne są jedynie chęci i brak lęku przed wysokością. Jest to ciekawe rozwiązanie dla wielu osób, które chcą zobaczyć jak to wygląda, ale nie mają czasu lub funduszy na robienie całego kursu od podstaw, który pozwoliłby mu na samodzielne skakanie. Cała wiedza, która będzie mu potrzebna do tego przedsięwzięcia, zostanie mu przekazana przed skokiem ,w krótkim 20 minutowym szkoleniu.

Warto także zaznaczyć, że cena nie jest wysoka i waha się od 500-600 zł w zależności od firmy, którą wybierzemy. Możemy także poprosić o fotorelację i wideorelację, za którą musimy dodatkowo dopłacić. Jest to także ciekawy pomysł na prezent, jeśli mamy pewność, że solenizant jest fanem niespodzianek i sportów ekstremalnych.

Jak przebiegają skoki tandemowe?

Sam skok trwa około 50 sekund w zależności od pułapu. Następnie przechodzi się do rozłożenia spadochronu i lotu przez około 5 minut. Całość poprzedza lot samolotem przez mniej więcej 15 minut, ponieważ w tym czasie, zdąży się on wznieść na odpowiednią wysokość.

W momencie, kiedy następuje wyskok i lot, trzeba nie dać ponieść się emocjom, słuchać wskazówek instruktora i przede wszystkim pamiętać o informacjach, jakie zostały nam przekazane tuż przed całym wydarzeniem. Gwarantujemy, że te 5 minut będą niezapomniane. Ponadto po wykonaniu skoku tandemowego, każdy dostaje certyfikat potwierdzający jego dokonanie.

Czy skoki są całkowicie bezpieczne?

Zawsze istnieje ryzyko, że coś pójdzie nie tak, jednak dzięki nowoczesnym technologiom, mamy bardzo duże możliwości i wypadki są praktycznie ograniczone do zera. Wiele jednak zależy nie tylko od sprzętu, ale od zachowania skaczącego. Jeśli da się ponieść brawurze, może stworzyć groźną sytuację, właśnie dlatego tak ważne jest przestrzeganie tego, co mówi doświadczona osoba.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy PL Strefy

studiopieknanr5.pl Beesafe ubezpiecza samochody w sekundy dzięki chmurze study-abroad.pl