Jak wybrać stół do kuchni?

Jasiek
czerwiec15/ 2020

Stół do kuchni jest elementem, który może zaoszczędzić przestrzeń na osobnej jadalni. Wybierając stół do tego pomieszczenia należy zwrócić uwagę na wiele czynników, aby mieć pewność, że wybiera się dobry mebel.

Odpowiedni stół do kuchni

Wybierając stół do kuchni należy w odpowiedni sposób dopasować jego wysokość. Optymalna jego wysokość wynosi od 70 cm do 85 cm. Kupując taki mebel należy zwrócić uwagę na jedną podstawową zasadę (którą stosuje się wybierając jakikolwiek stół, nie tylko do kuchni) – jeżeli można usiąść swobodnie przy stole i wygodnie oprzeć na nim łokcie to znaczy, że jest to mebel idealny. Nie zapominajmy o nogach stołu, które muszą być solidne i zapewniać stabilność całego stołu. Mebel, który będzie się chwiał na pewno nie będzie przyjemnym miejscem do tego, aby usiąść przy nim i zjeść posiłek.

Solidny stół do kuchni

Nie wspominając już o nogach, wybierając stół do kuchni, należy zapewnić sobie solidny mebel. Każdy stół musi mieć dobry blat, który będzie odporny na działanie czynników zewnętrznych. Obserwując rynek mamy do wyboru wiele modeli stołów. Który blat będzie najbardziej solidny? Marmurowy, drewniany, laminowany, z designerskiego włókna szklanego czy ze zwykłego szkła? Wszystkie blaty są dobre, jeżeli będą w odpowiedni sposób zabezpieczone przed zarysowaniem, czy też zachlapaniem. Planując zakup stołu, który stanie w kuchnie nie można również zapominać o tym, aby w odpowiedni sposób dopasować go do wystroju całej kuchni. Dzięki temu uda nam się zaprojektować piękne pomieszczenie, będące sercem domu. 

 

zobacz więcej …. zobacz więcej …. zobacz więcej ….