Jak wybierani są dawcy nasienia w banku spermy?

Jasiek
Listopad05/ 2017

Dawca nasienia musi zasadniczo spełniać określone wymagania dotyczące wieku i historii medycznej. Banki plemników zazwyczaj badają potencjalnych dawców pod kątem szeregu chorób i zaburzeń, w tym chorób genetycznych, nieprawidłowości chromosomalnych i infekcji przenoszonych drogą płciową, które mogą być przenoszone przez plemniki.

Bank spermy i wymagania dla dawców

Procedura przesiewowa zasadniczo obejmuje również okres kwarantanny, w którym próbki są zamrażane i przechowywane przez co najmniej 6 miesięcy, po czym dawcy zostaną ponownie przetestowani pod kątem STI. Ma to na celu zapewnienie, że nie nabyto nowych infekcji ani nie rozwinęły się one w okresie darowizny. Jeżeli wynik jest negatywny, próbki plemników mogą zostać zwolnione z kwarantanny i użyte w leczeniu. Bank nasienia podejmuje szereg kroków w celu zapewnienia zdrowia i jakości nasienia, które dostarcza oraz informuje klientów o kontrolach, które podejmuje, dostarczając odpowiednich informacji o indywidualnych dawcach. Bank spermy zwykle gwarantuje odpowiednią jakość i wysoką liczbę ruchliwych plemników dostępnych w próbce po rozmrożeniu. Dlatego jako dawcy wybierani są mężczyźni szczególnie płodni, dzięki czemu ich nasienie jest w stanie przetrwa proces zamrażania i rozmrażania. Próbki są często sprzedawane jako zawierające określoną liczbę ruchliwych plemników na mililitr, a różne typy próbek mogą być sprzedawane przez bank nasienia dla różnych rodzajów zastosowania.

Badania dawców spermy

Dawcy są poddawani testom na choroby zakaźne, takie jak ludzkie immunowirusy HIV, ludzkie limfotropowe wirusy limfocytów T, kiła, chlamydie, rzeżączka, wirus zapalenia wątroby typu B, zapalenie wątroby Wirus C, wirus cytomegalii (CMV), malaria oraz choroby dziedziczne, takie jak mukowiscydoza, niedokrwistość sierpowata, rodzinna gorączka śródziemnomorska, choroba Gauchera, talasemia, choroba Taya-Sachsa, choroba Canawana, rodzinna dysautonomia czy wrodzona hiperplazja nadnerczy karnityna niedobór transportera Podobne wymagania obejmują także bank komórek jajowych. Od dawcy spermy może być również wymagane przedstawienie dokumentacji medycznej całej rodziny, często z kilku pokoleń. Próbka plemników jest zwykle badana mikrobiologicznie, zanim zostanie przygotowana do zamrożenia i późniejszego użycia. Grupa krwi dawcy nasienia może również zostać zarejestrowana w celu zapewnienia zgodności z odbiorcą. Na podobnej zasadzie działa bank komórek jajowych. Współczesne banki spermy są również znane z wykrywania potencjalnych dawców w oparciu o warunki genetyczne i wywiad rodzinny.

Dowiedz się więcej na stronie http://www.gyncentrum.pl/bank-nasienia-i-komorek-jajowych

zobacz więcej …. zobacz więcej …. zobacz więcej ….