Gdy trzeba uzupełnić uzębienie

Jasiek
sierpień13/ 2018

W życiu wielu osób przychodzi dzień, w którym konieczna jest odbudowa uzębienia. Brakujący lub ułamany ząb nie jest problemem, którego nie da się rozwiązać. Z tymi i wieloma innymi zadaniami poradzi sobie stomatologia protetyczna.

Luki trzeba uzupełniać

Każdy brak zęba to luka, którą trzeba uzupełnić. Należy zadbać o to w odpowiednim czasie. Kiedy trzeba za to się zabrać? Termin wyznaczy stomatolog protetyk. Widoczne ubytki wiele osób likwiduje głównie ze względów estetycznych. W części szczęki ukrytej w zgłębi jamy ustnej pozostawiają puste przestrzenie. Może to doprowadzić do sytuacji, gdy w wyniku nachylenia w kierunku luki zębów z nią sąsiadujących, po jej stronie dojdzie do zaniku kości.To nie wszystkie powody, dla których warto odwiedzić gabinet protetyka Chorzów ma wielu specjalistów w tej dziedzinie. Kolejnym argumentem jest możliwość wystąpienia chorób stawów skroniowo-żuchwowych, które wynikają z obniżenia wysokości zwarcia zębów. To natomiast prowadzi do kolejnych uszkodzeń.O uzupełnienie braków w uzębieniu powinny zadbać również osoby, którym zależy na młodym wyglądzie. Puste przestrzenie zmieniają kształt szczeki, co nadaje twarzy starczego wyglądu.

Odbudowanie uzębienia

Stomatologia protetyczna to nie tylko uzupełnianie ubytków, jakie z różnych przyczyn powstają w uzębieniu. To również rehabilitacja pacjentów, którzy wymagają jego odtworzenia. Z takich zabiegów korzystają osoby po różnego rodzaju operacjach, np. onkologicznych lub plastycznych.Całe uzębienie można odbudować w różny sposób. Pacjent ma do wybory rozwiązania stałe lub ruchome. Różnią się one od siebie sposobem mocowania. Pierwsze zakładane są na stałe. Drugie można wyjąć z jamy ustnej w dowolnej chwili. Decyzję o tym, z której metody skorzystać, warto podjąć konsultując się ze specjalistą, jakim jest stomatolog protetyk.Ofertę usług, jakie świadczy protetyka Chorzów ma bogatą. Warto pamiętać, że wizyta w trakcie której ubytki zostają uzupełnione, nie jest ostatnią. Do gabinetu należy wracać na spotkania z protetykiem, który sprawdzi czy proteza nie przeszkadza w codziennym funkcjonowaniu pacjenta. Taka wizyta odbywa się zazwyczaj około dwóch dni po uzupełnieniu ubytków. Stomatolog protetyk jest jedyną osobą, która powinna zająć się uszkodzoną protezą. Pod żadnym pozorem nie należy naprawiać jej we własnym zakresie.

zobacz więcej …. zobacz więcej …. zobacz więcej ….