Fotokalendarz – czas sfotografowany

Fotokalendarz – czas sfotografowany
Jasiek
Październik13/ 2017

Czas od zawsze fascynował ludzi. Od zawsze, czyli w czasie. Nie możemy mówić o czasie, nie używając czasu. On zawsze jest tłem naszych działań. Nawet nie tłem, ale rzeką, w której płyniemy. Zgodnie z tym, co zauważył Heraklit. Płyniemy w tej rzece czasu. Unosimy się po prostu na fali i nie możemy zawrócić. Ale czy na pewno? Powroty w czasie obiektywnym nie są możliwe, ale nawracanie w przestrzeni psychicznej często się udaje. Jedną z takich form powrotu są zdjęcia.

Dawniej i dzisiaj

W dawnych czasach chwilę uwieczniano na obrazach, co zresztą było działaniem połowicznym, bo przecież sama praca nad dziełem trwała długo. Kiedy pojawiała się fotografia, wówczas możliwość zatrzymywania czasu stała się realna, a potem powszechnie dostępna. Dzisiaj każdy może sobie na nią pozwolić. Wiele inspirujących propozycji dotyczących wykorzystania naszych zdjęć znajdziemy tutaj: cewe.pl.

Fotokalendarz to obraz przeszłości

W pełni do czasu odnoszą się zdjęcia ułożone w fotokalendarze, które łączą konkretny miesiąc czy daty z osobistymi fotografiami. Mogą to być zdjęcia powiązane tematycznie z danym miesiącem, jak choinkowe spotkanie dekorujące kartkę z grudniem. Ale też w fotokalendarzu umieścić możemy dowolne zdjęcia, na przykład sfotografowanych przez nas kwiatów, które wypełnią każdy miesiąc. Fotokalendarze CEWE dają nam naprawdę szerokie pole do działania i do zabawy. Wystarczy odnaleźć fajne zdjęcia i uruchomić wyobraźnię. Efekt okaże się zachwycający.

Fotokalendarz w kilku wersjach

Cewe proponuje kilka wersji kalendarzy, spośród których na pewno wybierzemy coś dla siebie, ale także dla bliskich. Fotokalendarz przecież to świetny pomysł na prezent. Do wyboru mamy: fotokalendarze ścienne, biurkowe, terminarze, a nawet adwentowe z uroczymi okienkami.