Domy szkieletowe, warto, czy nie warto?

Jasiek
sierpień10/ 2019

Decydując się na budowę własnego domu musimy zdecydować o metodzie jego budowy. Czy postawimy na metodę tradycyjną – z dużą ilością betonu, czy jednak wybierzemy domy szkieletowe? Warto dokładnie przeanalizować całą sytuację oraz swoje możliwości finansowe, dzięki czemu podejmiemy rzetelną decyzję, której w trakcie budowy nie będziemy mogli już zmienić. 

Beton i drewno, czyli domy szkieletowe

Domy szkieletowe to w dużej ilości wysokiej jakości drewno. Jedynie fundamenty takiego domu są betonowe. Warto wiedzieć, że pierwsze domy budowane techniką szkieletową pochodzą ze Szwecji. Tam klimat jest o wiele surowszy niż w naszym kraju. Inwestując w tą technikę szkieletową jesteśmy więc pewni, że ochrona cieplna samego domu będzie o wiele lepsza. Wielu specjalistów twierdzi, że nie są to domy na nasz klimat, który bywa kapryśny. Jest wręcz odwrotnie i można śmiało zdecydować się na taki dom. 

Zalety domów drewnianych

Jeżeli domy szkieletowe są poprawnie wykonane, to śmiało można powiedzieć, że będzie nam się w nich wygodnie mieszkać. Do tego koszt inwestycji takiego domu może być o wiele niższy niż tradycyjnego, murowanego domu. Jeżeli zainwestujemy dobrze w materiały, ale sprawdzonej jakości, to zaoszczędzimy około 30 do nawet 40% pieniędzy. Warto również dodać, że są to domy, które tak naprawdę można budować o każdej porze roku, ponieważ technika szkieletowa zalicza się do tzw.”budownictwa lekkiego”. Warto zainwestować w taki dom, jeżeli planujemy się w niedalekiej przyszłości budować. 

zobacz więcej …. zobacz więcej …. zobacz więcej ….