Domy drewniane całoroczne – najbardziej popularny wybór

Jasiek
kwiecień17/ 2019

Do tej pory domy z drewna na pewno nie kojarzyły się z domami, w których mieszka się na co dzień i w których wiele osób decyduje się mieszkać. Zazwyczaj drewniane domki kojarzyły się z domkami na działce lub z domkami nad jeziorem. Wiele od tego czasu się zmieniło i wszystko inaczej wygląda. Takie domy drewniane całoroczne to na ten moment bardzo popularna opcja.

 

Dlaczego wiele osób decyduje się na domy drewniane całoroczne?

 U wielu osób czynnikiem, który skłania ich do tego wyboru jest cena. Domy drewniane są tańsze i są troszkę mniejsze niż domy murowane. Powstają też dużo szybciej z racji swojej konstrukcji. Domów takich buduje się teraz dużo, ponieważ skoro jest niższa cena, to większość osób na taki wybór może sobie pozwolić.

 

Czy takie domy można budować przez cały rok?

 Oczywiście, że można i to jest jedna z cech, które odróżniają domy drewniane całoroczne od domów murowanych. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby takie domy mogły powstać nawet zimą, ponieważ wszystko jest budowane w technologii szkieletowej. W przypadku domów murowanych budowa zimą jest po prostu niemożliwa.

 

Czy wygląd bardzo różni się od domów murowanych?

 Wiele osób słysząc pojęcie domy drewniane całoroczne wyobraża sobie, że dom będzie miał wygląd domku letniskowego, ale wcale tak nie jest. Oczywiście domy z bali mogą wyglądać podobnie, ale metoda szkieletowa jest zupełnie inna i jeśli dom zostanie wykończony na zewnątrz, to praktycznie niczym nie różni się od domów murowanych.

zobacz więcej …. zobacz więcej …. zobacz więcej ….