Dlaczego warto dbać o zęby?

Jasiek
maj03/ 2018

Zdrowy i piękny uśmiech to nasza wizytówka. Zadbane zęby to nie tylko kwestia estetyki, ale również zdrowia, warto o tym wiedzieć i chodzić na wizyty dentystyczne regularnie, dzięki temu można uniknąć problemów w przyszłości.

Wizyta u dentysty uważana jest za jedną z bardziej stresujących sytuacji, zazwyczaj kojarzy się z bólem, dźwiękiem wierteł oraz borowania, co niektórych przyprawia o gęsią skórkę. Gabinet stomatologiczny najchętniej omijalibyśmy bardzo szerokim łukiem, jednak jak wiadomo takie odwlekanie spotkania z dentystą, może wpędzić w duże kłopoty oraz wysokie koszty.

Piękny uśmiech poprawia samopoczucie

Zdrowa jama ustna oraz piękne, białe zęby poprawiają nasz wygląd oraz samopoczucie. Mając zadbane zęby, mamy większą pewność siebie, jesteśmy dużo bardziej otwarci na ludzi oraz zawieranie nowych znajomości. Wiąże się to także z samooceną oraz akceptacją. Stomatologia estetyczna Katowice cieszy się obecnie bardzo dużym zainteresowaniem i nie ma się czemu dziwić, bo kto nie chciałby mieć prostych i śnieżnobiałych zębów.

Kwestie zdrowotne

Brak odpowiedniej higieny jamy ustnej, może być przyczyną powstawania zapaleń tkanek wokół zębów. To z kolei może prowadzić do rozwinięcia się choroby odogniskowej, w tym wypadku bakterie przenikają do krwioobiegu i dostają się do serca, stawów i nerek. Nie warto bagatelizować krwawienia dziąseł, bólów głowy przy każdym załamaniu pogody, czy stanów podgorączkowych. Pamiętajmy, że stomatologia estetyczna Katowice służy nie tylko poprawie naszego wyglądu, dzięki temu po prostu w lepszej kondycji będzie nasze uzębienie. Czasami wystarczy jeden niewielki ubytek, aby doszło do zakażenia organizmu. Nieleczone zęby mogą być przyczyną problemów ze stawami, miażdżycy, zapalenia pęcherza moczowego. To, dlatego warto być czujnym i regularnie sprawdzać stan zębów podczas wizyty u dentysty.

Na przeglądy stomatologiczne, najlepiej wybrać się raz na pół roku, to samo dotyczy usuwania kamienia nazębnego, który również może powodować wiele poważnych schorzeń.

W walce o zdrowie i piękny uśmiech warto przezwyciężyć swój strach i uprzedzenia wobec dentysty. Jak znajdziemy odpowiedni gabinet stomatologiczny, z pewnością będziemy uczęszczać do dentysty częściej. Wybór odpowiedniego gabinetu to podstawa, pamiętajmy, że dobry lekarz-stomatolog katowice to lekarz doświadczony, pewny swego, który podchodzi do pacjenta z dużą dozą życzliwości i troski. Dobry stomatolog Katowice będzie miał pewną rękę, dzięki temu na fotelu dentystycznym będziemy czuć się bezpiecznie i obdarzymy go zaufaniem.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z https://dental-team.pl/uslugi/stomatologia-estetyczna

zobacz więcej …. zobacz więcej …. zobacz więcej ….