Czy okna mają wpływ na oprawę komfortu mieszkania w domu jednorodzinnym?

Czy okna mają wpływ na oprawę komfortu mieszkania w domu jednorodzinnym?
Jasiek
marzec30/ 2017

Podczas budowy domu niewielu z nas zastanawia się, jak istotne są detale – w natłoku spraw związanych z budową chętnie słuchamy rad innych, niekoniecznie doświadczonych ludzi. Warto mieć jednak na względzie, że wszelkie odstępstwa mogą skutkować nie tylko koniecznością poprawek, ale i kosztownymi zmianami kluczowych elementów w konstrukcji budynku. Problem ten dotyczy również okien…

Wybór okien – czy możemy zostawić go przypadkowi?

Wybieranie okien nie jest prostą sprawą – na polskim rynku znajdziemy setki firm zajmujących się stolarka okienną i oferujących interesujące produkty. Wybranie w tym gąszczu ofert jednej jest naprawdę trudne! Pierwszym kryterium może być dla nas lokalizacja wybranej firmy – im bliżej naszego miejsca zamieszkania, tym lepiej. Nie będziemy musieli dodatkowo płacić za dowóz okien z odległego punktu.

Jakie parametry powinny być dla nas ważne?

Wybierając konkretne okna z pewnością powinniśmy zwrócić uwagę na to, z jakiego tworzywa są wykonane. Jeszcze 20-30 lat temu okna tworzono z drewnianych desek, których nie impregnowano. Efektem wykorzystania takiego materiału była nieszczelność okien. Pod wpływem niskich temperatur drewno rozwarstwiało się, a przez szpary do wnętrza pomieszczenia wpadało zimne powietrze. Podobnie wyglądała sprawa z uszczelkami, które tworzono z niskiej jakości tworzyw, w wyniku czego szybko parciały. Obecnie firmy takie jak okna-internorm.pl oferują nam okna wykonane z wysokiej jakości tworzyw syntetycznych oraz impregnowanego drewna. Dodatkowo możemy także wybierać pomiędzy oknami klasycznymi a pasywnymi.

Odpowiednio dobrane okna mają olbrzymi wpływ na zachowanie ciepła w domach – wszystko za sprawą nowoczesnych technologii oraz wykorzystaniu wysokiej jakości materiałów.

Tagi:
zobacz więcej …. zobacz więcej …. zobacz więcej ….