Czy badania medyczne wymyślają choroby?

Jasiek
maj12/ 2018

Wiele osób zastanawia się nad tym jaki jest faktyczny stan zdrowia społeczeństw. Głównie chodzi o społeczeństwa krajów rozwiniętych. Wiele z tych osób próbuje dociec również, czy za oficjalnymi statystykami stoi faktycznie pogorszenie stanu zdrowia ludzi, czy też po prostu badania medyczne są obecnie na tyle skuteczne, że wykrywają więcej niż kiedykolwiek.

Jaki jest stan badań medycznych obecnie, a jaki był kiedyś

Właściwie można powiedzieć bez przekory, że obecnie medycyna ma w kwestii diagnozowania i trafności diagnoz możliwości takie, jakich nie maiła nigdy. Nawet jeśli weźmiemy pod uwagę połowę dwudziestego wieku (wtedy zaczęły pojawiać się na większą skalę metody diagnostyczne), to w kręgu krajów najbardziej rozwiniętych:

– USA – badania medyczne były dostępne dla osób odpowiednio ubezpieczonych – ten stan trwa do dziś, więc trudno wyciągać wnioski na temat całego społeczeństwa;
– Europa – była zbyt biedna aby te metody wprowadzić – albo lizała rany po II wojnie światowej, albo była w bloku sowieckim ….albo jedno i drugie;

Faktem jest, że obecnie dostęp do zaawansowanej medycyny jest większy niż kiedykolwiek.

Czy lekarze wymyślają choroby?

Często słyszy się (wiele takich komentarzy pada z ust młodych osób), że z głupotą poszli do lekarza, a ten wymyśla im poważną chorobę. Warto się nad tym tematem zastanowić.

Współczesny styl życia większości społeczeństwa, raczej nie należy do zdrowych. Palimy papierosy, pijemy alkohol, jemy „śmieciowe jedzenie”, jesteśmy traktowani dużą dawką stresu w pracy, a w czasie wolnym wolimy siedzieć w domu przed grą, niż iść do parku.

Wiele osób mówi, że nie żyje inaczej niż ich „poprzednicy” sprzed dziesiątek lat. Ale jest to oczywiście nasza wyobraźnia. W połowie lat pięćdziesiątych ludzie raczej nie mieli xboxs-ów; w większości samochodów; chipsów na każde wyciągnięcie ręki itp.

Konkluzja jest taka, że gdyby nawet w połowie lat pięćdziesiątych medycyna miała podobne możliwości do naszych, to pewnie procentowo i tak wykrywała by mniej chorób. Obecny stan zdrowia nas samych w głównej mierze zależy od nas i naszego stylu życia. Żyjemy w czasach internetu i każda osoba, która ma ochotę zdrowo żyć może w bardzo szybki sposób znaleźć wartościowe porady na ten temat. Fakt jest taki, że nawet jak je znajdujemy, to przeważnie nie stosujemy ich bo wymagają one od nas wysiłku. Należy jednak pamiętać o tym, że nawet jeśli medycyna jest obecnie bardzo zaawansowana, badania medyczne bardzo trafne, to i tak najwięcej zależy od nas i od tego co zrobimy z naszym ciałem.

Więcej informacji znajdziesz na stronie synevo.pl/badania

zobacz więcej …. zobacz więcej …. zobacz więcej ….