Bądź panem we własnym warsztacie!

Bądź panem we własnym warsztacie!
Jasiek
sierpień11/ 2017

Stworzenie w pełni wyposażonego warsztatu narzędziowego przy domu to zadanie na długie lata – panowie cenią sobie kolekcjonowanie coraz bardziej oryginalnych narzędzi, bez względu na to, czy kiedykolwiek ich użyją. Aby warsztat jednak faktycznie spełniał swoją rolę konieczne jest przede wszystkim zaprowadzenie w nim porządku. Od czego zacząć? W jakie elementy warto zainwestować? Jakie unowocześnienia wprowadzić?

Wyrzuć to, co niepotrzebne

W warsztatach, tak samo jak w piwnicach, lubimy składować przedmioty, które „na pewno jeszcze kiedyś nam się przydadzą”. Niejednokrotnie są to przedmioty zdekompletowane czy po prostu zepsute, które chcemy kiedyś naprawić. Najczęściej jednak zapominamy o składowanych elementach, a one tylko zbierają kurz i zajmują cenne miejsce. Warto wygospodarować jeden dzień, aby zrobić generalne porządki i wyrzuć wszystko to, co zalega w warsztacie. Uzyskane w ten sposób miejsce będziemy mogli wykorzystać do innych celów. Porządkując szafki i regały zwróćmy także uwagę na stan tych mebli – jeśli mają one kilkanaście lub kilkadziesiąt lat mogą posiadać odkształcenia czy pęknięcia. Być może dobrym rozwiązaniem będzie ich wymiana na regały półkowe.

Odpowiednie przechowywanie narzędzi i opon

Czy przechowujesz opony na ziemi? Z regałami na opony będzie to zdecydowanie wygodniejsze i bezpieczniejsze! Regały takie tworzone są z elementów cynkowanych, przez co są one odporne na uszkodzenia, wnikanie wilgoci, pojawianie się rdzy. Regały takie są stabilne i zaprojektowane tak, aby ściąganie opon z nich nie sprawiało żadnego problemu. Regały cynkowane dostępne są również w klasycznych wersjach – kupując je możemy samodzielnie zadecydować o wysokości konkretnych półek, opcjonalnie zmieniać ich ułożenie zgodnie z aktualnymi potrzebami.

zobacz więcej …. zobacz więcej …. zobacz więcej ….