Aranżacje z nowoczesnymi meblami do sypialni

Poszukiwanie idealnego łóżka
Jasiek
sierpień16/ 2018

Podczas szukania ciekawych inspiracji do aranżowania sypialni z pewnością sięgniemy zarówno do katalogów wnętrzarskich, jak i portali internetowych. Musimy być świadomi, że wiele z produktów pokazywanych na zdjęciach nie jest dostępnych w Polsce. Aby móc odtworzyć elegancką sypialnię jeden do jednego korzystajmy z propozycji polskich producentów!

Jakie meble wybrać?

Idealne meble to takie, które wyglądają wspaniale, nie kosztują wiele i na długo zachowują swój piękny wygląd. Obecnie w sklepach meblowych zdecydowana większość propozycji to meble tworzone z desek laminowanych. Deski tworzone są ze sprasowanych elementów drewnianych, które pokrywane są cienką płytą, kolejno zaś laminatem. Laminaty mają za zadanie chronienia wnętrza deski przed wnikaniem brudu, działaniem wilgoci. W praktyce deski takie nie są jednak trwałe – często odginają się czy wręcz łamią. Ich popularność wynika z niskiej ceny.

Alternatywą dla desek laminowanych jest lite drewno, pozyskiwane w Polsce z sosen, buków czy dębów. Lite drewno, odpowiednio zaimpregnowane i wysuszone, będzie cieszyć nasze oczy przez wiele lat. Materiał jakim jest lite drewno zanim trafi do pracowni stolarskich musi przejść solidną selekcję oraz suszenie. W czasie selekcjonowania odrzucane są bele zniekształcone, że skazami. Na życzenie klienta w przypadku konkretnego zamówienia możliwe jest bejcowanie czy lakierowanie drewna.

Jakie meble z drewna wybrać?

Mówiąc o nowoczesnych meblach do sypialni z litego drewna mamy najczęściej na myśli eleganckie łóżka oparte na ramie. Wiele z oferowanych modeli ma dodatkowe komory wewnątrz, jak i szuflady wysuwane z ram. Często wybierane są modele z pięknymi zagłówkami. Inne meble z drewna chętnie wybierane przez Polaków to szafy, komody i toaletki.

zobacz więcej …. zobacz więcej …. zobacz więcej ….